Povinná výbava přívěsného vozíku

14.09.2022

Stejně tak, jako je tomu u motorových vozidel, má i přívěsný vozík svou povinnou výbavu. Pro jakékoliv vozidlo platí, že musí mít lékárničku, reflexní vestu a další náležitosti v rámci povinné výbavy. Tak je to i u přívěsných vozíků, výhodou však je, že vozík se bez automobilu nerozjede. Nutnou povinnou výbavu máte tedy z velké části vyřešenou již ve svém automobilu. Jaké jsou ale další nutné požadavky, abychom mohli vyrazit na silnici s přívěsným vozíkem?

Údržba přívěsných vozíků
Údržba přívěsných vozíků

Přívěsný vozík a povinná výbava

Kromě povinné výbavy vozu, zákon nic přívěsným vozíkům jako povinnost neukládá. Je tedy na každém jedinci, jak k tomu přistoupí. I tak je ale dobré myslet na možné nástrahy, které mohou na silnici nastat, ať už se jedná o osvětlení přívěsu či defekt.

Rezerva na přívěsný vozík a osvětlení

Jak již bylo zmíněno, pro případ možného defektu, je dobré mít alespoň jedno náhradní kolo k přívěsnému vozíku po ruce. Myslete také na to, že s výměnou kola v terénu se pojí samozřejmě vhodné nářadí. Jaký typ pneumatiky s ráfkem je vhodný pro váš přívěs zjistíte z technického průkazu.

Hlavně v případě, že vyrážíte na cestu s přívěsem sporadicky, je nutné předtím zkontrolovat jeho osvětlení. Mějte v zásobě kvalitní světla pro případnou výměnu. Rozbít se mohou zadní světla nebo blinkr. 

Mějte svůj přívěs vždy připraven

Často se stává, že se na vozíku porouchá světlo, elektrika nebo brzdové obložení, které se určitě vyplatí opravit už před sezónou. Naopak na zazimování je vhodné vozík ukrýt pod plachty.